İşkence Sandalyesi (Judas Demir Sandalye) hakkında bilgiler

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
İşkence Sandalyesi nedir?

İşkence Sandalyesi (Judas Demir Sandalye)Her işkence aletinde olduğu gibi bu gerecin de psikolojik ve fiziksel yönleri vardır. Fiziksel açıdan üzerinde bulunan sayısı oldukça fazla çiviler bulunuyor. Psikolojik açıdansa kanlar, bağarışmalar ve bu işkenceyi izletmek ele alınabilir.

Farklı şekilleri olan bu işkence aletinin ana tasarımı her zaman aynıdır. Arka kapakta, kol koyma yerlerinde, bacak kısımlarında ve hatta ayak tabanlarının oduğu yerde bile sivri demirler bulunur. Çivi sayısı tahminen 500 ila 1500 arasındadır.

Aletin bazı sürümlerinde acıyı arttırmak için, kurban bilinçli haldeyken işkence sandalyesinin alt kısmına kömür ateşi koyulması için delik bulunmaktadır. Bu delikten verilen ateş kurbana büyük acılar çektirmektedir.

Bu aletin kullanılmasında öncelikle kurbanda psikolojik korku oluşturmak yatar. İşkence aletinin amacı suçluya acı çektirerek itiraf almayı sağlamaktır.

Çiviler hayatı organları parçalayacak kadar uzun değildi. Bu sayede olması kurbanı hayatta tutuluyor ve ölüm süresini uzatılıyordu. Akan kanlar bir havuz görevi gören bir kaba akıtılırdı. Kanların bu şekilde gösterilmesi, kurbanı psikolojik yönden oldukça etkiliyordu.
 

Son Konular

Üst