İstenmeyen SMS'ler Nasıl Engellenir?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
İstenmeyen SMS'ler Nasıl Engellenir?

Telefonlarınıza gün boyu onlarca mesaj gelir bunlardan bazıları ise hiç ilginizi çekmeyen firmalardan gelen reklam mesajlarıdır. Siz numaranızı vermeseniz dahi bu firmalar sizin numaranıza reklam mesajları gönderebilirler. İşte bu istenmeyen mesajları engellemek akıllı telefonlarınızla mümkün. Eğer telefonunuz IOS işletim sistemini kullanıyor ise istenmeyen SMS'leri engellemek için şu yönergeleri kullanarak mesajları engelleyebilirsiniz.

* Öncelikle engellemek istediğiniz numaranın size gönderdiği bir mesajı açın,

* Sağ üst köşede bulunan "Ayrıntılar" seçeneğini tıklayın,

* Açılan pencerede gönderenin karşısında ki (İ) işaretini tıklayın,

* Sonraki ekranda karşınıza "gönderen numarayı engelle" seçeneği çıkacak onu seçerek o numaranın size SMS göndermesini engelleye bilirsiniz.

Android cihazlarda ise SMS engelleme biraz daha karışık çünkü Android'in kendi mesajlaşma uygulaması "Spam" mesajları engellemenize izin vermiyor. Ancak Google Play'de bu engelleme işlemi için birçok uygulama mevcut.

Standart SMS uygulaması ile çalışan uygulamalardan "SMS Filter veya Mr. Number" gibi uygulamalar sayesinde kendi kara listenizi oluşturarak size gelmesini istemediğiniz SMS'leri engelleyebiliyorsunuz. Postman ya da Spam Blocker gibi uygulamalar ise şüpheli SMS'leri spam olarak işaretleyebiliyor.
 
Üst