İstiklal Marşının Kıta Kıta Anlamı Çok Kısa

T

Troll Bebek

Misafir
Jelibon yemeyi çok severim

M

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Misafir
Yani tamam kisa ve oz diyosunuz ama bu gibi yazilar marslar hic kisa seylerle anlatilabilirmi saygili olun biraz ya tamam anliyorum ama ataturke sehitlere falan da mi saygi yok da kisa kisa anlatiyosunuz yazik :mad::(:rolleyes:

K

K%G

Misafir
Gerçekten size çok teşekkür ederim.:) Bu ödev gece yarısına kaldı. o_OSayenizde kısa olduğu için hemen yazdım.:D sağolun ;)

K

K%G

Misafir
Yani tamam kisa ve oz diyosunuz ama bu gibi yazilar marslar hic kisa seylerle anlatilabilirmi saygili olun biraz ya tamam anliyorum ama ataturke sehitlere falan da mi saygi yok da kisa kisa anlatiyosunuz yazik :mad::(:rolleyes:
Birkere eğer çok uzun yazı istiyorsan git başka marşların anlamlarına bak nasılsa bu marşı sevmiyorsun heralde o başka marşların anlamları uzundur sen merak etme

I

Igrenc gun

Misafir
Cok guzel olmus ellerıne tukururum ;)

T

Troll Bebek

Misafir
Troll Bebeği bilen var mııııı

T

Troll Bebek

Misafir
yaşasın, öğrendim

İstiklal Marşı Çok Kısa Özeti

Ülkemizin milli marşı olan İstiklal Marşının kıta kıta anlamlarını sayfamzdan okuyabilirsiniz. Bu konumuzda İstiklal Marşımızın kıtalarının çok kısa özetlerini yani açıklamalarını okuyabilirsiniz.Eğer kıtalarının geniş anlam özetlerini istiyorsanız buradaki konumuza gözatabilirsiniz.

İstiklal Marşının oldukça kısa kıtalarının anlamlarını aşağıdan okuyabilir bilgi edinebilirsiniz.

1.Kıta: Şairirimiz kahraman ordumuza sesleniyor.Yurdumuzu düşman sarmıştır fakat korkmamamızı söylüyor.

2.Kıta: Şair bayrağa sesleniyor.Kahraman Türk ordumuza bak!Gül ,kızma.Yoksa dökülen kanlar olma sana helal!

3.Kıta:Hayatı boyunca hür yaşadığını ve hür yaşayacağını söylüyor.Onu esir alacakların ancak deli olduğunu ön plana çıkarıyor.Milletimizin çok büyük ve güçlü olduğunu hitap ediyor.

4.Kıta: Batı ufuklarını zırhlı gemiler sarmıştır ama KORKMAMALIYIZ!!.Medeniyet nedir ki?Tek dişi kalmış bir köpek!

5.Kıta: Bize yurdumuzu dünyaları alsak ta vermememiz gerektiğini söylüyor.Allah'ın vaadettiği günler belki yarın belki yarındanda yakın.

6.Kıta: Vatan toprağı toprak değildir, mezardır.Altında milyonlarca kefensiz yatan vardır.

7.Kıta: Toprağı sıksak şehit fışkıracak adeta!Varımı,varlığımı alsın Allah'ım, fakat beni yurdumdan alı koymasın.

8.Kıta: Allah'tan okunan ezanların hiç dinmemesini,göğsüne namahrem (yabancı) elinin değmemesini istiyor.

9.Kıta: Göğsüme eğer değmediğse yabancı eli , ölmüşsem ve taşım varsa,bana bin kere secde etsin.Ozaman ruhum fışkırarak göğe çıkar ve belki arşa değer.

10.Kıta: Son kıtada artık savaş kazanılmıştır.Herkes huzur içinde yatabilir artık.

M

MegaAdam

Misafir
:cool:Kısa:cool: İnş Faydalı olur;)

A

ADI:

Misafir
kISA AMA GÜZEL KISAYI SEVERİM UZUN ZOR OLUYOR :p:cool:;)

C

cengiz

Misafir
adamsın sen çok sağol

S

semiz otu

Misafir
AMA GÜZEL KISAYI SEVERİM UZU

M

Muaz

Misafir
Sağol:):cool::cool::oops::confused::(:(;););););):oops::rolleyes:

H

handasım

Misafir
malmısınız:mad::mad::mad:

E

emircan yıldırım

Misafir
eline koluna sağlık abi çok teşekkür ederim...

Y

YAĞIZ

Misafir
EFSANEEE OLMUS KARDEŞİM HELAL SANA AMA BIRAZI YANLIŞ AMA OLSUN
EYVALLAH

B

BORDO BERELI

Misafir
1.Kıta: Şairirimiz kahraman ordumuza sesleniyor.Yurdumuzu düşman sarmıştır fakat korkmamamızı söylüyor.

2.Kıta: Şair bayrağa sesleniyor.Kahraman Türk ordumuza bak!Gül ,kızma.Yoksa dökülen kanlar olma sana helal!

3.Kıta:Hayatı boyunca hür yaşadığını ve hür yaşayacağını söylüyor.Onu esir alacakların ancak deli olduğunu ön plana çıkarıyor.Milletimizin çok büyük ve güçlü olduğunu hitap ediyor.

4.Kıta: Batı ufuklarını zırhlı gemiler sarmıştır ama KORKMAMALIYIZ!!.Medeniyet nedir ki?Tek dişi kalmış bir köpek!

5.Kıta: Bize yurdumuzu dünyaları alsak ta vermememiz gerektiğini söylüyor.Allah'ın vaadettiği günler belki yarın belki yarındanda yakın.

6.Kıta: Vatan toprağı toprak değildir, mezardır.Altında milyonlarca kefensiz yatan vardır.

7.Kıta: Toprağı sıksak şehit fışkıracak adeta!Varımı,varlığımı alsın Allah'ım, fakat beni yurdumdan alı koymasın.

8.Kıta: Allah'tan okunan ezanların hiç dinmemesini,göğsüne namahrem (yabancı) elinin değmemesini istiyor.

9.Kıta: Göğsüme eğer değmediğse yabancı eli , ölmüşsem ve taşım varsa,bana bin kere secde etsin.Ozaman ruhum fışkırarak göğe çıkar ve belki arşa değer.

10.Kıta: Son kıtada artık savaş kazanılmıştır.Herkes huzur içinde yatabilir artık.