Justin Bieber Kimdir

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Justin Bieber Hayatı

Şarkı dünyasının hem popüler çocuğu olup hemde adını bu kadar olup olmadık yerlerde geçiren ünlü genç şarkıcı Justin Bieber asıl adı ile Justin Drem Bieber olup Kanada da 1 Mart 1994 yılında gelmiştir.Şarkı tarzı pop ve r&b olmaktadır.Aynı zamanda aktöre ve söz yazarlığı da yapmaktadır.Ben hiç bu kadar ünlü olup ta kendini kısa sürede dağıtan bir kişi görmediğimi söyleyebilirim.

Justin Bieber'ın ünlü olmasına bir bakacak olursa dünyanın en büyük video portalı olan YouTube 2008 yılında yüklemiş olduğu videolar ile Scoot Braun tarafından keşfedilmiştir. Braun, Bieber'ı ünlü şarkıcı Usher ile tanıştırmıştır ve Usher ve Scoot Braun'nun ortak şirketi Raymond Braun Media Group (RBMG) ile anlaşma imzalamıştır.

İmzadan sonra ilk single'ı One Time oldukça iyi bir başarı getirmiş olup sonrasında My World içerisinde yer alan Baby adlı şarkısına klip çekmiş olup bu şarkısı ile dünya listelerini alt üst etmiştir olu su süreçten sonra devamlı çıkışına devam etmiştir.

Justin Bieber resimlerini görmek için Tıklayınız.

Aldığı ödüllerin listesi ise şöyledir;

- 2010 yılı Amerikan Müzik Ödülleri'nde "Yılın Sanatçısı", "Yılın Pop/Rock Albümü", "Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı" ve "Yılın En İyi Pop/Rock Erkek Sanatçısı"

- 2010 yılı MTV Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yeni Sanatçı"

- 2010 yılı MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde "Yılın Erkek Sanatçısı"

 
Son düzenleme:
Üst