Kalbi Koruyan Besinler Nelerdir?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Kalbi Koruyan Besinler Hangileridir.

Günümüzde kalp sağlığı artık çok önemli bir yerde almaktadır. Kalbimizi korumak adına çeşitli önlemler alabilir, her zaman ki gibi sağlıklı bir şekilde kalmamıza yardımcı olabiliriz. Kalp sağlığının korunmasındaki en önemli etken düzenli ve dengeli bir şekilde beslenmektedir. Çocukluğumuzdan bu yana gelen kötü bir beslenme ile yaşımız ilerledikçe bu kötü beslenme bizlerin karşısına çıkacaktır. Kesinlikle sağlığımızdan bizler sorumluyuz derler ya ne ekersek onu biçeriz diye aynen öyle olmaktadır. Sağlıklı bir yaşam sürmek isteniliyorsa iyi beslenmeli kalbimizi daha iyi korumak adına ise sporumuzu yapmalıyız. Sağlığınızı koruyabilmeniz için bir çok yararlı gerekli besinler olmaktadır. Bunları sizler ile paylaşmak istiyoruz;

Yulaf: Tamamen kalbi korur ve yüksek tansiyona iyi gelmektedir. Kişiye tokluk hissi verebileceği gibi kan şekerini de düzenler.

Kuruyemiş: Gün içerisinde tüketecek olduğunuz kuruyemişler Omega 3 ihtiyacınızı karşılayacaktır ki öğüt atlamak yerine kuruyemiş tercih edilmelidir.

Balık: Bilindiği gibi sağlığımız açısından balık çok önemlidir ki içeriğinde bulunmakta olan omega 3 kalbimizi korumakta, damarlarımızın zarar görmesini önlemektedir.Uzmanlar tarafından kalp sağlığı için hafta iki kez balık tüketilmesi gerektiği açıklandı.

Bunların yanı sırada kalbimizi korumak için yapmanız gerekenler;

-Enerji içeceklerinden uzak durulmalı

-Düzenli uyku ve düzgün uyku kalbimizi rahatlatacaktır

-Düzenli spor,egzersiz yapılması

-Daha çok kırmızı et yerine beyaz et tüketilmeli

-Gün içerisinde alacak olduğunuz kalori miktarı düzgün olmalıdır
 

Son Konular

Üst