Kanser Hastalığına Hangi Bitkisel Besinler Fayda Sağlıyor?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Kanser Hastalığına Hangi Bitkisel Besinler Fayda Sağlıyor?

Kanser hastaları kemoterapi gibi yöntemlerin dışında daha farklı tedavi yöntemleri bulmak istemektedirler. Bu konu hakkında uzmanların görüşleri incelendiği zaman bitkisel besinler ile birlikte kanserden kurtulmanın mümkün olduğunu görebilirsiniz. Farklı kanser türleri için farklı besin önerileri bulunmaktadır.

Kanser Hastalığına İyi Gelen Bitkiler:

· Brokoli: İdrar yolları, kalınbağırsak ve meme kanserlerine oldukça iyi gelmektedir. Tek yan etkisi mide bulantısı yapabilir. Haşlama şeklinde gün aşırı tüketilebilir. Aynı zamanda kansere karşı koruyucu etkisi de bulunmaktadır.

· Fesleğen: Fesleğen kullanımı kanser hastaları için son derece önemlidir. Bol miktarda C vitamini barındırdığı için salatalarda kullanılması önerilmektedir.

· Rezene: Bol bol rezene tüketilmesi oldukça önemlidir. Rezene ile birlikte taze zencefil, nane ve bir adet elmayı katı meyve sıkacağından çıkararak yemeklerden önce tüketebilirsiniz. Bu durum sizi mide kanseri, ülser ve gastritten koruyacaktır.

· Zencefil: Zencefil hem kanser hastalığı oluşmadan önce hem de böyle bir hastalığınız varsa iyileşme sürecinde oldukça fazla tüketilmelidir. Kemoterapi ve radyoterapi gören hastalar için kuru zencefil, papatya ve bir dilim limonu kaynar suyun içerisine koyup içilmelidir. Ağızda oluşabilecek olan yaraların oluşmasını engelleyecektir.

· Biberiye: Doğada ki en yararlı bitkiler arasında gelen biberiye meme kanseri ve diğer kanserlerden sizi koruyacaktır. Aynı zamanda kilo vermenize yardımcı olur ve depresyona girmenizi engeller. Taze biberiyeyi salatalarınıza ekleyebilirsiniz. Kuru biberiye ile de çay yapıp içebilirsiniz.

· Havuç: Rahim ağzı kanserine en iyi gelen bitkiler arasında havuç gelmektedir. Bu şekilde kırmızı ve turuncu olan besinler rahim ağzı kanserinden sizi korumaktadırlar.
 

Son Konular

Üst