Kedi alerjisinin tedavisi nedir

#1
Kedi alerjisi sık görülen bir durum olmasa da bir çok kişi de görülmektedir.Kedi alerjisinde en iyi yapılacak şey kediden uzak durulmasıdır.Evinizde kedi var ise bundan uzaklaşmanız vermeniz gerekmektedir.

Ev bulunan kedinizi bir kişi vermeniz tavsiye edilmektedir.Tabi bu bazı insanlar tarafından sorun olmaz iken kimi insanlar ise kedilerinden ayrılmak istemeyecektir. Bu gibi durumlarda ise kedinizi yatağınıza ,kanepe gibi oturma koltuklarının üzerlerinde uzak tutmalı her yer iyice silinmeli ve kedi farklı bir oda da veya bir yuva da kalmalıdır.

Kedileriniz sizden olabildiğince uzak durmalıdır.Tüylerini döktükleri için sık sık yıkanmalı ve kesilmelidir.Kedi alerjinin ilaç gibi bir tedavisi yoktur tek tedavisi uzak durmanızdır.

Sevilen evcil hayvanlar arasında yer alan kedilere alerjiniz varsa bile bunu bilmeden almanız doğrultusunda ortaya çıkabilir.Eğer bir kedi almışsanız ve kendinizde bir takım değişklikler görüyor, hissediyorsanız kediye karşı alerjinizin olduğundan şüphe edebilirisiniz. Kedi karşı olunan alerjiyi anlayabilmeniz için sizler kendiniz bu teşhisi koyabilir ve sizlerdeki değişen farklılıkları gözlemleyebilirsiniz.

Kedilerin dökmüş oldukları tüylere çok ama çok dikkat etmelisiniz dir sürekli tüyleri almanız gerekmekte ve tüylerin bakımını iyi bir şekilde yapmalısınız veya yaptırmalısınızıdır.Tüyler aynı zamanda kist yapabilecek türden sorunlar olmaktadır.Aleriden farklı bir durum olmuş olsa da kistte ciddi sağlık sorunlarının başında gelmektedir buda kedilerinizin tüyünden olabilmektedir.Bizlerin sağlığı her şeyden daha değerli olduğunu unutmayalım.

kedi-alerjisi.jpg
 

Son Konular

Üst