Kenan Işık Kimdir

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Kenan Işık Hayatı

Ünlü oyuncu ve sunucularımız dan birisi olan Kenan Işık dünyaya Malatya ilimizin Yeşilyurt ilçesinde 1 Ocak 1947 yılında dünyaya gelmiştir.Eski gazeteci ve ana haber sunuculuğu da yapmıştır.

Kenan Işık küçük yaşlarından beri tiyatroya düşükünlüğü olup amatör olarak ilk orta okul döneminden Malatya Halkevinde başlamıştır.Lise eğitimi için Ankara'ya gelmiş olup burada ise Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Lise bittikten sonra ise yine Ankara'da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünü okumuş ve başarılı bir şekilde mezun olmuştur.Tarih 1972 yılını gösterdiğinde ise Kenan Işık Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.Ayrıca Kenan Işık Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevini de üstlenmiştir.1974 Yılında gazetede köşe yazarlığına da başlamıştır.Ve günümüzdeki bir çok gazete ile de çalışmıştır.

2005 Yılında Kenan Işık Star Haberlerini sunmuş olup aynı yıl içerisinde haber sunmayı bırakmıştır.Bundan sonra ekranlara Kim 500 İster yarışması ile ekranların karşına çıktı ve bu progamın sunuculuğunu yapmış olup programın adı Kim Milyoner Olmak İster olarak değişmiş olup ülkemizin fenomen yarışma programlarından birisinin şuanda sunuculuğunu yapmaktadır.

Kenan Işık'ın resimlerini görmek için Tıklayınız

 
Son düzenleme:
Üst