Kilo nasıl alınır yeni yöntem

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Kilo alma yolları nelerdir

Günümüzün en büyük sorunlarından biri de hiç kuşku yok ki kilo alamama sorunudur. Neredeyse obeziteden daha tehlikeli olan bu durum, dünyada pek çok ölüme sebep olmuştur. Kilo almak isteyen insanlar beslenmelerine çok dikkat etmelidir. Halk arasında “Ne yersem yiyim, kilo alamıyorum” düşüncesi bu hastalığı açıklayan en doğru ifadedir.

İnsanlar kilo almak için ne yemeli, nasıl beslenmeli? Bir kişi zayıfsa ve kilo almak istiyorsa öncelikle şeker, yağ ve un içeren gıdalara öğünlerinde ağırlık vermeli. Ancak tabi ki aşırıya kaçmamalıdır. Genelde hacim olarak küçük, kalori olarak büyük gıdalardan oluşan diyetler hastalara uygulanır. Bunun sebebi, zayıf olan bireylerin midelerinin normal insanlara göre daha küçük oluşudur. Ayrıca her öğünde meyve suyu içilmesi kilo almanıza yardımcı olur. Çünkü bir bardak meyve suyunun içinde 3-4 meyve bulunur. Yani, 3-4 meyvenin sağladığı şekeri, tek bardak meyve suyu ile tüketmiş oluyorsunuz.

Kilo almak için iştah açıcı gıdalar yemeli ve içecekler içmelisiniz. Örneğin, sabahları peynir ekmek gibi temel gıdaları tüketemiyorsanız, mısır gevreği gibi sütle karıştırılan gevrekleri tercih edebilirsiniz. Bunları yerken bal ilave etmeniz, kilo almanızı kolaylaştıracaktır. İyi bir kahvaltı sadece güne zinde başlamanızı sağlamaz, gün içerisinde enerjik olmanızı da sağlar ve enerji harcayan insanlar daha çabuk acıkır. Bitki çayları da iştahınızı açan içeceklerdendir. Yemek vaktinden 45 dakika önce tüketildiğinde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kilo alma ile ilgili tavsiyelerimiz bu kadar değil, ancak beslenme alanında bundan ötesi hekim gözetimi altında hastaya uygulanması gerektiğinden sadece bu kadar bilgi verebiliyorum. Bir sonraki yazıda spor ile kilo alma arasındaki ilişkiyi açıklayacağım. Sağlıcakla kalın.
 

Son Konular

Üst