Kilo nasıl alınır, zayıflık hastalık mıdır?

#1
Kimileri fazla kilolarından şikayetçi olurken kimi insanlar ise oldukça zayıf olmalarından şikayetçi olmaktadırlar.Zayıf olmayı bir çok insan hastalık olarak görmektedir ki bunu onlara düşündüren ise ne yaparlarsa yapsınlar ne kadar yerlerse yesinler bir türlü kilo alamaktadırlar.DEnildiği gibi her zayıflık hastalık değildir bunun hastalık olup olmadığını anlamak için ise kişinin kilosu,boyu ve beden ölçüleri bizlere söylemektedir.

Kilolu olan insanlar nasıl verecekleri konusunda oldukça şikayetçi olurken aşırı zayıf olanlarda nasıl kilo alırız derdine düşmektedirler. Kilo vermek ne kadar zor ise aynı şekilde kilo almakta çok zor olmaktadır. Bir çok kilo alan insan sağlıklı beslenmediğinden ötürü kilo almaktadırlar.Bunlar insanların günlük yaşantılarında neler tükettiği ile ilgili de olmaktadır.Zayıf olan kişiler kilo aldırıcı kalori yüksek olan yiyecekleri tüketmektedirler.Fakat yinede kilo alamazlar bunun için ise uzman kontrollerinden sonra uygulanacak olan beslenme sistemi ile almaları mümkün olabilmektedir.

Bir insan sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsa aşağıdaki maddeleri uygulamanız gerek;

- Kahvaltı günün en önemli öğünü olup mutlaka yapılmalı
- Mutlak kasların güçlenmesi ve büyümesi için proteğin ağırlıklı beslenilmelidir.
- Kesinlikle öğün atlanmamalıdır.
- Yemek masalarında salatalıklardan uzak durarak meyve kompostolarının tüketilmesi gerekli
- Yoğun spordan, egzersizden uzak durun hafif tempolar ile egzersizler yapabilirsiniz
- İştahınızı açacak olan baharat ve soslar kullanmayı tercih edin

Kilo alımı için unutmayın ki bir uzmana gitmeniz önerilir sizlere ne şekilde davranmanız gerektiği konusunda bilgiler verecektir.

zayiflik.jpg
 

Son Konular

Üst