Klima sağlığımızı nasıl etkiler

#1
Klima genel kullanımı olarak özellikle yaz aylarında büyük önem arz etmektedir ki iyi serinletmesi ile bilinmektedir. Günümüz sıcakları oldukça yoğun olduğundan ötürü klimalar hemen açılarak ortam serinletilmektedir.Gerçekten serinlemek için çok güzel bir yöntemdir ki bir çok yoğun sıcak altında geçen evlerde kullanılmaktadır.Klima günlük hayatımızda istediğimiz gibi kullanabilir kendimizi ona göre ayarlayabiliriz. Oldukça ortamı iyi derece soğutur ve serinlememize sağlar fakat ne kadar olumlu yönü olmuş olsa da olumsuz etkilerininde bir o kadar çok olduğunu söylemek isteriz.

Klimalar evlerimizde ve iş yerlerimizde bulunmakta olup araçlarımızda da vardır fakat araç içerisindeki klimalar ev ve işyerinde kullandıklarımız kadar güçlü değildir. Kim sıcaktan bunalırsa hemen kendisini klimaların altına atmaktadır.Peki klimanın ne gibi bizlere zararları var özellikle klima çarpması nedir bu gibi soruların cevaplarını aşağıdan bulabilirsiniz.

Klima çarpması bir çok kişi etkilemekte klima karşısına oturmak suretiyle bu olabilmektedir. Kesinlikle klima karşısına sürekli geçilmemelidir.Aksi taktirde vücudumuza vurmakta olan soğuk hava sağlığımızı olumsuz etkileyebilir.Boyun tutulmasından tutunda ,üşüme,titreme gibi hastalıkların yanı sıra son raddesi olan felce kadar gitmektedir.Mutlaka sıcak ve soğuk ortamlarına geçişlerde dikkatli olmanız gerekmektedir.

Çocuklarımızı klima karşısında oturtmamamız lazım aksi halde zatürre olma olasılığı çok yüksek olmaktadır. Çocukların yanı sıra yaşlılarda da zatürre görülebilmektedir. Klima insanları oldukça olumsuz etkilemektedir.Klima çarpmaları unutmayalım ki baş ağrıları ile başlamaktadır.Baş ağrınız ortaya çıktığında hemen ortamdan uzaklaşınız.
 

Son Konular

Üst