Küfür Ne Zaman İcat Edildi

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
İlk Küfür Ne Zaman Edildi, Küfürü bulan Kim

Küfür oldukça pis ve iğrenç dile gelen bir kelime olmaktadır ki günümüzde bir çok kişi ağzına dolaşımıştır.Peki küfür ne zaman ilk olarak ortaya çıktı neden bulundu ve küfür neden edilmektedir.Bu gibi konuları kısaca bir inceleyelim bakalım neler küfürü ortaya çıkarmış.

Küfür ilk defa ve ilk olarak M.Ö 1800 yıllarda Mezopotamya da yaşamını sürdüren insanlar tarafından edilmeye başlamıştır.Küfür ilk o zaman insanlar birbirlerine çok kızdıklarında kötü benzetmeler yapmak amacı ile kızdıklarında söylemişlerdir.Mezopotamya'da küfürler tabi ki günümüzde ki gibi çok kötü değildi o zamanın küfürleri hayvan benzetmelerinden ibaretti günümüzde ki gibi sülaleyi araya sokmazdı.

Modernleşen insanlar zamanla bu hayvan küfürlerini geliştirerek kelimeleri daha çok öğrendikçe kötü laflar atmak karşıdaki insanı kızdırmak,tahrik etmek adına çok daha ciddi küfürler geliştirmişlerdir ki artık günümüzde edilecek bir küfür yüzünden ciddi yaralanmalar ve ölümler yaşanmaktadır.Küfür dinimizce de yasak olup Ahlakımıza hiç bir şekilde yakışmamaktadır.

Konuşarak düzgünce anlaşmak var iken küfürlü konuşarak sinirinizi karşıdaki insanı kızdırarak çıkarmayınız küfür kötülüklerin oldukça başında gelen bir durumdur.
 
Üst