Mevlid Kandilinde Okunacak Dualar

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Mevlid Kandili Günü Okunacak Dualar

Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili gününde ibadetler ve dualar ile geçireceğimiz mutlu ve huzurlu bir gün olmaktadır.Bugünde sevdiğimiz kişiler ile güzel kandil mesajlarında bulunabilir ellerimizi gökyüzüne kaldırarak bildiğimiz tüm duaları okumalıyızdır.Mevlid kandilinde okuyabileceğimiz bazı duaları ve Allah'tan bağışlama ve af dileyebiliriz.Allah yaptığınız ve yapacak olduğunuz tüm ibadetleri kabul etsin işte Mevlid Kandilinde okuyabileceğiniz dualarımız şöyledir.

Hatm-i Enbiya yapmak için, önce 1 Fatiha suresi 3 İhlas-ı şerif okunur.Daha Sonra:

اَعُوذُ بِاللهِ السَّمِيعِ الْعَلِيمِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ رَبِّ اَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ وَاَعُوذُ بِكَ رَبِّ اَنْ يَحْضُرُونِ

Eûzu billahis-semi’ıl-alimi mineş-şeytanir-racim. Rabbi eûzu bike min hemezatiş-şeyatıyn. Ve eûzu bike rabbi en yahdurûnr.

Şu ayet-i celile okunur ve buna göre hareket edilir:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
يَآ اَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ

Bismillahir-rahmanir-rahim. Ya eyyühellezine amenusbirû ve sabirû ve rabitû vettekullahe lealleküm tüflihûn. Sadekallahül-azıym.

Daha sonra şu sıraya göre hatme devam edilir:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
اِنَّ اللهَ وَمَلاَئِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِىِّ يَآ اَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ

Bismillahir-rahmanir-rahim. İnnallahe ve melaiketehû yüsallûne alen-nebiy. Ya eyyühellezine amenû sallû aleyhi ve sellimû teslima.

Sadekallahül-azıym. 100 kere: Salevat-ı şerife, 500 kere:


رَبَّنَا ظَلَمْنَا اَنْفُسَنَا وَاِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ
 

Son Konular

Üst