Meyve Hakkında Komposizyon

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Meyve Komposizyonu

Renkleri, tadları, kokuları ve şekilleri ile insana ne kadar farklı ve çişitlilik ile sunulan bu güzel tür, aklımızın almayacağı bir şekil ve düzenle yaşam boyu bizi bu güzel şeylerden mahrum bırakmayan bir yaratıcının armağanıdır.
Meyvelerin topraklarına sularının oranlarına nem oranlarına güneş sıcaklığı ve ışık oranlarına göre farklı yerlerde farklı meyveler olarak yetişebilirler.Meyvegiller genelde içlerinde yetişmesinde oluşumunda önem taşıyan tohumlar taşırlar, bazen bu tohumlar meyvenin büyük bir bölümünü kapsar iken bazı meyvelerde ise hemen hemen hiç yer kaplamayacak kadar küçük de olabilirler.
Tanıdığımız meyveleri genelde hiç görmesek de kokusundan şeklinden tanıyabiliriz, ki bu bildiğimiz alışık olduğumuz bir durumdur. Meyveler dış görünüşleri çak farklı olmasıyla beraber farklı renklerde içermesine rağmen insan olarak bunlar ikinci planda kalır ve tamamen tatları bakımından tercih ettiğimiz bitki çeşitledir, zaten rengi ve şekli ne kadar güzel olursa olsun tadını beğenmediğimiz meyveleri bırakın insanları hayvanlar bile tercih etmemektedir.Meyveler genelde yemek üzerine atıştırdığımız ve sağlığımız açısından da çok faydalı bitkilerdir. Ve hayatımızın her bölümünde rahatlıkla tüketeceğimiz bitki çeşididir. Küçük yaşlarda meyve tüketimi ilerde ki sağlık sorunlarının ortadan kalkması konusunda da vücudumuza yardımcı olmaktan hiç geri kalmamışlardır.

Hayatımızın dünyamızın büyük bir bölümünde maddi olarak büyük bir önem taşıyan meyveler yetiştiği yerler de genel olarak fiyat bakımından diğer satılmakta olduğu ülkeler bakımından daha ucuza satılmakla beraber daha taze ve organik bir halde olmaktadır.

Meyve çeşitlerini saymaya kalksak bitirmek bayağı bi zamanımızı alır, ama bunun yerine en önemli olan faktörleri;

Tadları
Renkleri
Şekilleri
Yetişme alanları
Vs. başlıklarla incelenmesi gereken ve yaşamımızın her zamanında tüketilmesi başta sağlık olmak şartı ile tadının da vermiş olduğu hoşnutlukla tüketmeye devam etmemiz gerektiğine inandığım bir bitki türüdür.
Ve siz sağlığını ve damak tadınızı düşünüyorsanız Meyve yemeye devam edin.
 
Üst