Mutlu evlilik nasıl olur

#1
Evlilik kutsal bir müessese olup oldukça güzel günlerin ardından çiftin birbirini tanımasından sonra kurdurkları bir yuva olmaktadır. Bu yuva mutlu,sevgi dolu ve huzurlu bir şekilde sürdürülmesi için uğraşılmaktadır. Ama evliliği etkileyecek bir çok etken vardır bunlardan bazıları ise çevrede olan olumsuzluklar ve bireyler arasında yaşanılan tartışmalardır.Ne kadar tartışmış olsanız dahi her şey yolunda gidiyor gibi gözükebilir fakat bunun arkasında yatan bir canlı bomba olabilir.

Mutlu bir yuva ,evlilik için öncelikli olarak kişi tamamen kendini tanımalıdır. Her zaman yapabileceklerini bilmeli ve ölçerek ona göre davranmalıdır. Kişiler nelerden zevk aldığını, ne şekilde hangi konularda davranmaları gerektiğini analizini yapmalı ve öğrenmelidir. Her biri evlilikten beklentilerini karşılayacak davranışa bulunmalıdır.Evlilik kararı hemen verilecek bir karar değildir.Adım adım birbirinizi daha iyi bir şekilde tanıyarak ilerlemelisiniz aksi halde başarıya ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Sevginizi mutlaka dile getirmelisiniz ki bunun amacı aranızdaki bağları oldukça güçlendireceğinden emin olabilirsiniz. Ağızdan çıkacak olan her söz çok değerli olmaktadır. Mutlu evlilikte sözlerini onaylamanız ortaya bulmanız anlamına gelmektedir. Karşınızdaki kişi onaylamanız demek ona güven vermeniz ve saygı duyduğunuzu göstermektedir. Sinirlenirinizi mutlaka kontrol altında tutmanız gerekmektedir ki öfke kontrolü önemli bir etkendir. Tartışmasız bir ilişki yoktur fakat bunun daha da ilerlemesi demek kavgadır işte burada ipler kopma noktasına gelir.Birbirinizi hiç bir zaman suçlamayın ,kırıcı sözlerde bulunmayın tatlı dille birbirinize derdinizi anlatın.
 
Üst