Nane Limon Nasıl Yapılır?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Naneli Limon Nasıl Yapılır?

Soğuk algınlığı yaşayan, hastaların yardımına nane limon koşar, ayrıca mide problemi yaşayan ve sinirleri bozuk olan kişiler aslında problemleri birbirinden ne kadar farklı da olsa çareyi çaylarda bulurlar. Siyah çay ya da bitki çayları kişilerin ilk olarak psikolojik olarak rahatlamasına neden olmaktadır.

Özellikle nane ve limon ile yapılan bitki çayı herkesin evde bulunan malzemeler ile çok kolay bir şekilde yapabileceği ve faydalarından yararlanabileceği bir çaydır. Peki, nane limon çayı nasıl yapılır. Bir su bardağı su bir cezveye alınır.

Daha sonra bir limon ilk olarak ikiye kesilir ve suyun içine sıkılır. Sonra kalan limon parçaları küçük küçük parçalara ayrılarak cezvenin içine ilave edilir. Daha sonra taze nane yaprağı var ise etkisi daha iyi olur, birkaç adet nane yaprağı suya ilave edilir ya da taze nane yaprağı yoksa 2 – 3 yemek kaşığı kuru nane suyun içine ilave edilir.

Limon ve Nane Nasıl Karıştırılır?

Bu şekilde kaynaması beklenir. Su kaynamaya başladıktan sonra da taşmamasına dikkat edilerek 3 – 5 dakika daha kaynatmaya devam edilir. Nane limon çayının olduğunu anlayabilmek için nane ve limonun iyice yumuşaması gerekir.
 
Son düzenleme:
Üst