Omurgasız Hayvan İsimleri

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Omurgasız Olan Hayvanlara Örnekler

Dünya üzerinde bir çok sayıda canlı varlık olup insanlara en yakın olan canlılar ise hayvanlar olmaktadır.Hayvanlarda kendi içlerinde bir çok gruba ayrılmaktadır.

Hayvanlar arasında omurgasızlar olmaktadır.Peki omurgasız hayvan nedir diye düşünüyorsanız kısa bir açıklama yapalım omurgasız demek vücudunda hiç bir şekilde iskelet olmayan yani kemik ve kıkırdak yapısı olmayan hayvanlar olmaktadır.Bu canlı türleri vücut kasları yardımı ile işlevlerini görebilmektedirler.Omurgasız hayvanlar hem karada yaşamakta olup hemde su içerisinde de yaşamını sürdürenler var olmaktadır.

Omurgasız yaşamlarını sürdüren hayvanların isimlerinin listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.Sizlerinde listede olmayıp ta aklınıza gelen omurgasız hayvanlar var ise konumuza cevap atabilirsiniz.İşte güncel olarak omurgasız yaşamlarını sürdüren hayvanlar.

Midye,ıstakoz,yengeç,denizanası,sinek,denizyıldızı,denikestanesi,Solucan,örümcek,kelebek,çekirge,ahtapot, gibi omurgasız hayvanlar örnekler verebiliriz.Bunların bir çoğu su içerisinde yaşamlarını sürdürebilirken bir kısmı da karada yaşamlarını sürdürmektedirler.
 
Üst