Özcan Deniz Kimdir?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Özcan Deniz Kimdir? Hayatı Kısaca

Ülkemizin ünlü isimlerinden birisi olan Özcan Deniz dünyaya Ankara da gelmiş 19 Mayıs günü 1972 yılında dünyaya gelmiştir.Kürt kökenli olmaktadır.Ailesi ile birlikte Aydın'a göç etmiş ve gençliğini bir süre burada geçirmiştir.Küçük yaşlarından beri tiyatro ve oyunculuğa düşkün olmakta olan Özcan Deniz küçük hikayeler yazar ve arkadaşları ile oynardı hatta küçük bir amatör tiyatro ekibi bile kurmuşlardır.

Aydın ilinde yapmış olduğu etkinliklerde ötürü artık oldukça tanınmış olan Deniz 1985 yılında ise orkestra çalışmalarına başlamıştır. Bir çok ilde çeşitli sahneler almıştır.Aydın ilinde düzenlenmiş olan ses festivalinde ise birinciliği ile daha da tanınan bir isim olmuştur.Artık hedef olarak kendine İstanbul u görmüş ve burada hayallerine devam etmek istediğini her defasında dile getirmiştir. Özcan Deniz İstanbul hayalini gerçekleştirmiş olup 1988 yılında gelmiştir ve sonrasında bir yıl sonra 1989 yılında Almanya ya gitmiştir. İstanbul'da keşfedilmeyen Özcan Deniz Almanya Münih te yapımcılar tarafından keşfedilmiştir.

Almış olduğu eğitimlerden sonra ise 1992 yılında ilk albümünü çıkarmış olup "Yine Ağlattın Beni" ile tanımış olup bir yıl sonra 1993 yılında "Hadi Hadi Meleğim" adlı albümü ile artık şöhreti yakalamış ve Türkiye de büyük tanınan isim olmuştur.

Bundan sonraki kariyeri oldukça iyi geçmiş albümleri her defasında patlamıştır. Oyunculuğu da sevmekte olan Özcan Deniz bir sinema filminde de rol almış çeşitli dizilerde başrol oyunculuğu da yapmıştır.En son dizisi ise 2014 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlamış olan Karagül dizisinde olmuştur.

ozcan-deniz-kimdir.jpg
 
Üst