Ozon Tabakasına Zarar Veren Maddeler

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ozon Tabakasına Neler Zarar Verir, Ozon Tabakasına Zarar Veren Maddeler Nelerdir

Ozon Tabakası veya diğer bir adıyla Ozonosfer denilmektedir.Ozon Tabakası dünyamız ve canlı yaşamlarının sürdürebilinebilmesi için çok önemli olup stratosferin üst kısmında bulunan tabakaya verilen bir addır.Bizlerin başlı başına Ozon Tabakasının zarar görmesine delinmesine neden olan bir çok şey yapmaktayız.

Ozon Tabakası zarar veren bazı maddelere örnekler verecek olursak parfümler,spreyler,gazlar,aerasoller ,her türlü gaz olan ortamlar ozon tabakasının zarar görmesine neden olmaktadır.Özellikler parfüm ve deodorant gibi gazlı spreylerin içerisinde bulunan klor nedeniyle ozon tabakasını çözmektedirler.

Diğer;
1-Kloroflorokarbonlar (CFC’ler), genel olarak klima sistemlerinde, buzdolaplarında köpük üretiminde (örneğin yataklar için) kullanılır.
2-Halonlar, yangın söndürme cihazlarında kullanılır.
3-Metil bromid, tarımda böcek ilacı olarak kullanılır.

Son düzenleme:
B

burak

Misafir
süper teşekür

M

mert

Misafir
Ozon Tabakasına Neler Zarar Verir

Ozon Tabakasına Zarar Veren Maddeler Nelerdir

Ozon Tabakası veya diğer bir adıyla Ozonosfer denilmektedir.Ozon Tabakası dünyamız ve canlı yaşamlarının sürdürebilinebilmesi için çok önemli olup stratosferin üst kısmında bulunan tabakaya verilen bir addır.Bizlerin başlı başına Ozon Tabakasının zarar görmesine delinmesine neden olan bir çok şey yapmaktayız.

Ozon Tabakası zarar veren bazı maddelere örnekler verecek olursak parfümler,spreyler,gazlar,aerasoller ,her türlü gaz olan ortamlar ozon tabakasının zarar görmesine neden olmaktadır.Özellikler parfüm ve deodorant gibi gazlı spreylerin içerisinde bulunan klor nedeniyle ozon tabakasını çözmektedirler.

Diğer;
1-Kloroflorokarbonlar (CFC’ler), genel olarak klima sistemlerinde, buzdolaplarında köpük üretiminde (örneğin yataklar için) kullanılır.

I

irem

Misafir
SÜPERRRRRRRR TEŞEKKÜRLER.....

B

burak alp köken

Misafir
çok güzel

S

sudex

Misafir
SÜPER TÜRKÇE DERSİNİN ÖDEVİNİ YAPABİLDİM NİHAYET

Moderatörün son düzenlenenleri:
B

Betül

Misafir
AH çoook teşekkür ederim türkçe performans ödevime kullandım ve 100 aldım

Z

Zeynep

Misafir
Betül 100 aldıysan banane ben 60 aldım

A

aliemre

Misafir
teşekkürler.

S

sinem yeter

Misafir
süper teşekür

S

sudenaz güngör

Misafir
elinize sağlık

Y

yavuz selim

Misafir
iyi bilgi ödevimde kullanıyım (ödev:eek:zon tabakasına zarar veren maddeler nedir)

A

ahmet

Misafir
.çok güzel ve yararlı bidaki ödevlerimede yardımcı olmanızı arz ederim

A

ali

Misafir
Ozon Tabakasına Neler Zarar Verir, Ozon Tabakasına Zarar Veren Maddeler Nelerdir

Diğer;

G

gnşsfdm.vösg

Misafir
çok kısa beğenmedim