Pilates Yapmak Neye Yarar?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Pilates Neden Yapılır

Pilates'in Faydaları Nelerdir

Günümüzde sıkça yapılan sporlardan birisi olup bir çok kişinin zayıflamak için yaptığı düşünülen bir spordur. Pilates kilo vermek için yapılan bir spor değildir bunu netlie bir kavuşturalım diyorum.Çünkü pilates ile zayıflayacağını düşünen çok vatandaşımız vardır.

Pilates yapılmasının amacı sıkı bir vücut için vücut iskeletimizi ve kas yapımızı güçlendirmek amacı ile yapılan bir spordur.Genel itibariyle fit kişiler tarafından tercih edilen bir spor olup vücutlarını sıkılaştırmak sıkı tutmak amacı ile yapılır.Demiyorum ki kilolu insanlar yapamaz tabi ki yapabilirler fakat yukarıda da değim gibi hiç bir şekilde kilo veremezsiniz aksine alırsınız çünkü kaslarınız gelişiyor ve sıkılaştığından kilo az da olsa alınmaktadır.

Açıkçası ben kilolu bir kişinin pilates yaptığına şahit olmadım çünkü eğer bir eğitmen ile spora başlamış iseniz mutlaka size ilk önce kilo verdirecek olup sonrasında pilates çalışmalarına başlanacaktır.Sağlıklı bir yaşam için düzenli beslenme ve spor yapılması mutlaka şarttır.

 
Üst