Reklam Sms'leri Nasıl Engellenir?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Reklam Sms'leri Nasıl Engellenir?

Günümüzde artık hemen hemen herkes cep telefonu kullanıcısı ve birçok kişinin de ortak sıkıntılarından birisi istenmeyen reklam mesajları. Peki, biz bu reklam mesajlarını engelleyemez miyiz? Yâda bu mesajları almak zorunda mıyız? Tabii ki hayır bu mesajları engellemenin çeşitli yolları var. İşte bu yazımda sizlere nasıl reklam mesajı engellenir onu aktarmaya çalışacağım.

Reklam Smsleri Engellemek İçin Ne Yapmalıyız?
Öncelikle söylemem gerekir ki birçok yöntemle bu reklam mesajlarından kullanabilirsiniz. Bunlardan birisi GSM operatörü yoluyla engelleme tabii ki her operatörün kendine göre farklı işlemleri var. Bunlar;

* Avea reklam SMS'lerini engellemek için "İPTAL KAMPANYA" yazıp " 7672" ye gönderiyoruz bu şekilde Avea reklam ağından siz istemediğiniz sürece reklam mesajı gelmeyecektir.

* Turkcell reklam SMS'lerini engellemek için Müşteri Hizmetlerini arayarak (444 0 532) reklam SMS'i almak istemediğinizi söyleyerek reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz. Ayrıca reklam içerikli SMS'leri gönderen numarayı "2780"e göndererek de istenmeyen mesajları engelleye bilirsiniz.

*Vodafone reklam SMS'lerini engellemek için Vodafone müşteri hizmetlerini (444 0 542) yi aramalı ya da internetten online işlemler menüsünden engelleme seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Tabii bu kadarla bitmiyor. Günümüzde kullanılan akıllı telefonların kendi ayarlarından ya da bu tarz mesajları engellemek için yazılan uygulamalardan da faydalanarak istenmeyen reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz.
 

Son Konular

Üst