Romantik Bir Yemek Masası Nasıl Hazırlanır?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Romantik Yemek Masası Nasıl Hazırlanır?

Romantik yemek masası, insanın sevdiği, değer verdiği birisine hazırlanır. Bir kadın veya bir erkek sevdiği kişiye özel bir yemek masası hazırlanırken en önce özgün olmalıdır. Herhangi birisini örnek alabilir veya çevreden fikirler edinilebilir. Ama kendine özgü olmalıdır ve emek harcandığı belli olmalıdır.

Öncelikle özenle hazırlanmış tabaklar, çatallar, kaşıklar, bıçaklar, tatlı kaşık ve çatalları, su ve içecek bardakları eksiksiz bir şekilde ve her şey yerli yerinde şeklinde masada dizili olmalıdır. Masanın konseptine uygun bir şekilde süslemeler yapılmalıdır. Çiçekler, boncuklar, değişik objeler konsepte uygun bir biçimde masadaki yerlerini almaları gereklidir. Fakat hepsi bir arada olmamalıdır.

Abartıya kaçılmadan sade ve şık bir masa her zaman elit ve dikkat çekici bir görüntü sağlayacaktır. Mumlar romantik masanın olmazsa olmazıdır. Ortam ışığı daha loş bir şekilde iken masayı aydınlatan mumlar çok romantik bir görüntü sağlayacaktır. Ortamda kısık seste çalan bir klasik slow müzik de varsa gayet romantik bir yemek masası kusursuz bir şekilde hazırlanmış demektir.
 
Üst