Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Saç Uzatma Yöntemleri

Güzellik her kadının önem verdiği tüm kadınların hayalidir efsane saçlara sahip olmak. Dolgunluğu ve parlaklığı ile göz kamaştıran saçlar hangi kadın istemez ki. Bunların uzun saçlarla doyuma ulaşatığını görmek istediğinizi duyar gibiyim. Saçlarınız eskisi kadar çabuk uzamıyor ve bunun için ne yapabileceğinizi bilmiyor musunuz?

Günlük yaşantınız, alışkanlıklarınız, beslenme düzeniniz ve çevresel faktörler saçlarınızın uzamasında etkin rol oynar. Elbette genetik faktörlerin saçınızın uzama süresi üzerinde etkisi olduğu gibi yapacağınız uygulamalar ve düzeninizde yapacağınız değişiklik saçlarınızın daha hızlı uzamasına neden olacaktır.

Bol bol su için: %70'i su olan vücudunuzun canlı ve zinde kalabilmesi için günde 8-10 bardak suya nasıl ihtiyacı varsa, dolgun, parlak ve hızla uzayan saçlara sahip olmak için de su tüketmelisiniz. Su, saçınızın kaybettiği nemi içten dışa kazandıracak ve gün içerisinde maruz kaldığı zararlı güneş ışınları ve soğuk havadan aldığı zararın etkilerini azaltacaktır.

Sıcak Uygulamalardan Kaçının: Saçları şekillendirmek daha güzel ve hacimli bir görünüm yaratmak için kullandığınız saç maşaları, fön makineleri veya düzleştiriciler saçlarınızın kırılmasına ve sahip olduğu nemi kaybetmesine neden olacaktır.Bunları kullanmıyor yinede saçlarınız sık sık kırılarak uzaması duruyorsa, saçlarınızı çok sıcak suyla yıkıyor olabilirsiniz.Saçlarınızı yıklarken ılık suyu tercih etmenizde yarar var.

Beslenme düzeninizi gözden geçirin: Saçlarına yapacağınız bakım kadar ne yiyip içtiğiniz de saç sağlığınızda bir o kadar önemlidir. Sebze ve lif yönünden zengin gıdalar tüketmeniz, protein yönünden zengin yumurta gibi gıdaları günlük diyetinize eklemeniz saçlarınızın beslenmesinde dileğiniz parlak, hacimli ve uzun saçlara kavuşmanızda etkin rol oynar. Değişimi gözle görülür hissedebilirsiniz.

Bitkilerin Gücünden Faydalanın: Saçlarınızı düzenli yıkayabilceğiniz ve uygulaması rahat,ekonomik ve doğal olan lavantayı banyonuzdan eksik etmemeli arada bir demlenmiş ılık lavanta suyu ile masaj yapabilirsiniz. Saçalarınıza ayıracak vaktiniz yok ama uzamamasından ve dilediğiniz görünümde olamamasından şikayetçi iseniz aktar veya kozmetik firmalarından alacağınız lavanta yağı da sizin için pratik bir uygulama olacaktır. Yıkadığınız saçlarınıza kurumadan önce eşit miktarda uygulama yapmalısınız. 15 gün boyunca düzenli yaptığınız bu uygulama saçlarınıza parlak ve yumuşak bir görünüm kazandıracak ve saç tellerinizdeki uzamayı göreceksiniz. Aynı zamanda yeşil çay iyi bir antioksidan olduğu kadar saç sağlığı üzerindeki etkisi bilinmektedir. Tükettiğiniz yeşil çay veya şampuanınıza eklediğiniz bir miktar demlenmiş çay saç sağlığınızda istediğiniz olumlu etkiyi yaratacaktır.

Saçlar uzamaya köklerinden başlar: Bu sebeple saçlarınızın köklerine gereken özeni göstermeniz ve yeterli bakımı yapmanız, saçlarınızın uzamasında doğrudan etkilidir. Saç köklerinize banyo esnasında uygulayacağınız masaj, saç kök hücrelerinizin canlanarak uzamayı kolaylaştırmasına olanak sağlayacaktır.

Saçlarınız için alışkanlık ettiğiniz günlük uygulamalardan kurtulun: Yıkadıktan sonra saçlarınızı kurutmak niyetiyle hırpalarcasına havlu ile kurutma uygulamanız saç tellerinizin kırılmasına ve incelmesine neden olur. Havlu ile uzun süre beklememeli ve havluyu sadece saçlarınızdaki fazla suyu almak için kullanmalısınız. Tarakla savaşan saçlarınızın kırılması kaçınılmaz saçlarınızı uçlarından başlayarak taramalı kıracak hızdan kaçınmalısınız.

Kuaföre gitmekten korkmayın: Düzenli olarak gittiğiniz kuaförünüzde ayda bir yaptırdıınız kestirme işlemi kırılan saçlarınızın yenilenmesine ve uzamasına neden olacaktır.
 
Üst