Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilir

#1
Su biz canlıların yaşamını doğrudan etkilemekte olan gereksinimimizdir. Su olmadan biz canlı varlıkların hiç biri bu dünyada tutunamayacaktır.Su bitkilere can veren,insan ve hayvanların yaşamasını sağlamakta olan tek ve en önemli gereksinimdir. Dünya üzerinde var olan hiç bir canlı su olmadan hayatta kalamaz.Su aynı zamanda temizlik kaynağımız olarakta hayatımızda yer almaktadır.Giymiş olduğumuz elbiseler,yemek yemiş olduğumuz bardak,çatal,bıçakların her biri temiz olmalı ve yıkanmalıdır.Bunların yanı sıra banyo yapmalıyız yani su ile günlük yaşamlarımızı ancak sürdürebiliriz.

Suyun eksikliği doğadan tutun da giyim kuşamımıza kadar bizleri etkilemektedir.Bir insan yemek yemeden sadece su içerek yaklaşık olarak hayatını 5 hafta kadar sürdürebilmektdir. Bu oldukça kısa bir süre zarfı olmaktadır. Bu bilginin yanı sıra ise su içmeyen bir insan ise 7 ila 12 gün arasında yaşamını sürdürebilir sonrasında ise hayatını kaybetmektedir.Suyun hayatımızda bu denli önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Su içmeden yaşayacak olduğunuz 7 günü tamamen işkence şeklinde geçirerek hayatınız son bulacaktır.İnsan vücudunun yaklaşık olarak %62 ile 67 arası sudan oluşmakta ve bu yarıdan fazla olduğu görülmektedir.Hayvanların vücudunda %60-%70 sudan oluşmaktadır ki hayvanların vücutlarındaki su oranı insanlara göre daha fazla olmaktadır.

Dünya üzerinde hangi canlı olursa olsun hangi türde olsun ister bitki,ister hayvan, ister insan olsun dünya üzerinde su olmadan yaşamlarını sürdüremezlerdir. Bu bir kesin kanı olmaktadır.Bunu ise diğer evrende var olan gezegenlerden daha iyi anlarız su olmayan gezegenlerde yaşam belirtisi yoktur.

kilo-verme.jpg
 

Son Konular

Üst