Selfie Nedir?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Selfie Nasıl Çekilir?

Sosyal medyanın yaygınlaşması ile yeni bir akım olan Selfie kavramı da çığ gibi büyümüştür.Görsel içeriğe sahip olan sosyal ağların Selfie üretmesi diyebiliriz ki Selfie telefonunuz veya fotoğraf makineniz ile o an ki kendi resminizi çekmeniz ve sosyal ağlarda paylaşmanız durumuna Selfie adı verilmektedir. Artık bilindiği üzere sosyal medya da zamanını geçirmeyen yok.Cep telefonları artık konuşmak iletişim kurmak yerini İntetnete hizmet eder olduğunu söyleyebiliriz.

Selfie nasıl çekileceğini kısaca bir özetleyecek olursak telefonunuzun ön kamerası var ise onun ile olabilir veya arka kamerası ile bulunduğunuz yerde kendinizin bir fotosunu çekmek ve bunu o an sosyal medyada arkadaşlarınız ve takipçileriniz ile paylaşma durumu diyebiliriz.Oldukça yaygın bir fotoğraf çekme durumu olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada Selfie kelimesine Türkçe bir karşılık arandığını da duyurulmuştur. Şuan yapılan bir anket söz konusu olup bakalım Selfie kelimesinin Türkçe karşılığı ülkemizde ne olacağı merak konusu.
 
Üst