Sorunlu Bir Evliliğin Düzelmesi

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Sorunlu Bir Evliliğin Düzelmesi İçin Ne Tür Yollar İzlenmelidir?

Evliliğiniz boşanmaya noktasına geldiyse ilk olarak durup evliliğimiz hakkında neler düşünüp, hissettiğimizi ve bu ilişkiyi neden devam ettirmemiz gerektiğini veya, boşanmak zorunda olup olmadığımızı iyice irdelemeliyiz. Evliliğimizi bitirmek ile ilgili aldığımız kararlarlarla ilgili bir özeleştiri yapıp, evliliğimizde yaşadığımız sorunların çözümlenebilir sorunlar mı yoksa çok daha ciddi sorunlar mı olup olmadığını da iyice düşünmeliyiz. Çözümü olan sorunlar için ise çözüm yolu bulup evliliğimizi kurtaracak adımlar atmalıyız. Ayrıca kendimize bu soruları sorarken özellikle dürüst olmalıyız.

Çiftler ilişkiyi son derece olumsuz görüyorsa ve artık boşanmayı düşünmeye başlamışsa ‘Neden boşanmalıyım?’ sorusunu mutlaka kendilerine sormaları lazım. Koşulları değişemez ya da asla değişmez gibi görünebilir ama çiftler belki de farklı düşünmeye , farklı davranmaya veya algılamaya başladıklarında sorunlar kendiliğinden çözümlenebilir. O yüzden sakin olup harekete geçmeden önce boşanmayı istememizin gerekçelerini kendimize açıklamalı ve evliliğimizdeki sorunları doğru analiz etmeliyiz.

Konu ne olursa olsun hem erkek hem de kadın sorunlarını konuşmalı ve bu sıkıntılar ile yüzleşmelidir. Yoksa bu sıkıntılar ufak ufak birikerek çözümlenmesi sonunda çok daha zor bir hal alabilir ve bu da evliliğin temellerini sarsarak çiftlerin birbirlerine olan şikayetlerinin artmasını ve boşanma kararı almalarına sebep olur. Bu nedenle anlayışlı ve sabırlı olup öncelikle yapıcı olmaya çalışmalıyız ve ilişkimizi kurtarmak için faydalı olacak adımları atmalıyız ve eşimizle olan tüm sorunları saygı çerçevesinde çözümlemeye çalışmalıyız. Özellikle bir evlilik terapistine danışmak çiftler için çok faydalı olacaktır.
 

Son Konular

Üst