Suya Düşen Cep Telefonuna Ne Yapılmalı?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Cep Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Günümüzün bir çoğunu akıllı telefonlarımız kullanarak geçirmekteyiz.Bunun ile beraber artık elimizden düşmeyen bu akıllı telefonlar olur ya kaza ile düşmesi ve bunun sonucu özellikle bir suya düşmesi telefonun su ile temas alması durumu oldukça üzücü olacaktır.Telefon içerisindeki tüm bilgi ve resimler telefonun bozulması ile gidebilmektedir.

Peki suya düşen telefona ne yapabiliriz nasıl yöntemler uygulayabiliriz bunlara bir bakacağız.Öncelikli olarak suya düşen telefonun bataryası çıkıyor ise çıkartınız güzel bir şekilde kurulayınız ve hiç vakit kaybetmeden bir pirinç dolusu kovanın veya bir pirinçlerin içerisine telefonunuzu koyun ve bir süre bu şekilde dursun pirinç telefonun suyunu emeceğini unutmayın hiç bir şekilde telefonunuzu saç kurutma makinesi ile kurulamayın.

Benimde başıma gelen bir olayı sizler paylaşmak istiyorum ki iPhone marka telefonumuzun üzerine sıcak güzel bir çay döktüm bunun ardından hemen ıslak olan bölgeleri kuruladım ardından pirinçlerin içerisine koydum bir süre bekledim ve telefonumda hiç bir sorun yokmuş gibi çalışmaya devam ettiğini söyleyebilirim.Sizlerde bu yöntem ile telefonunuzun bozulmasını önleyebilirsiniz.