Sylvester Stallone kimdir

#1
Sylvester Stallone dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü isimlerinden birisi olan Sylvester Stallone hayatımızda büyük bir yere sahiptir.Stallone 6 temmuz 1946 yılında New York'ta dünya geldi.Mesleği ise oyunculuk,yönetmen ve senarist olmaktadır. Babası İtalyan olup annesi ise rus yahudisidir. Stallone küçüklüğünden beri oldukça farklı yapıya sahipti farkındalık yaratmak adına bile öğrencilik döneminde 12 kez okul değiştirmiştir. Hep okullardan davranış bozukluğu olduğu gerekçesi ile atılmıştır.

Stallone 1967 yılında Miami Üniversitesi tiyatro bölümünde eğitimine başladı. Ve buradan da mezun olamadan 1969 yılında ayrıldı.Farkındalığı seven Stallone 1970 yılında ise henüz 24 yaşında iken bir p*rn* filminde rol aldı sonrasında ise ilk filmi olan 1971 yılında Bananas 'ta rol almıştır. Asıl ünü ise 1976 yılında çevrilmiş olan Rocky filmi olmuştur ki haddinden fazla başarı yakalaması o zaman dikkat çekmiştir.Rocky filmi sonrasında bir çok seri ile karşımıza çıkmıştır.

Rocky filminin sonrasında ise İlk Kan filmi yanı Rambo karakteri ile adını daha fazla duyurmuş ve 2008 yılına kadar Rambo serileri çıkmıştır.Kişisel hayatına bir bakacak olursak Stallone ilk evliliğini Sasha Czazk yapmış ve bu evliliğinden 2 oğlu olmuştur.İlk evliliğinden boşandıktan sonra Brigitte Nielsen evlendi bu ilişkisi de uzun sürmedi ve boşandıktan sonra manken olan Jennifer Flavin il dünya evine girdi ilk evliliğinden olan Sage Stallone 13 temmuz 2012 yılında 36 yaşında iken evinde ölü bulundu.Sylvester Stallone ilk filmlerin çıktığı zaman gönlümüzde taht kurmuş bir kişi olmayı başardı.
Sylvester-Stallone.jpg
 
Üst