Telefon Şarjı Nasıl Uzar?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Şarj Süresi Nasıl Uzar?

Gelişen teknolojiyle birlikte artık akıllı telefonlar hayatımızda geniş bir yer tutmaktadır. Öyle ki yolda yürürken telefonla konuşuruz, bankada sıra beklerken telefondan oyun oynarız. Biraz daha erken uyumak yerine müzik dinler ya da video seyrederiz.

Bize sağladığı pek çok faydalar var fakat bir eksi yönü var ki henüz bu konuda çok fazla bir gelişme olduğu söylenemez ki oda şarj ömrünün kısalığı. Acil bir durumda belki de en gerekli olan şey telefondur. Fakat şarj yoksa ve telefon kapalıysa çok zor durumlarda bırakabilir bizi.

Şarj ömrünü uzatmanın bir kaç yolu var. Bunlara değinecek olursak mesela ekran parlaklığını düşürmek. Güneşli bir havada kısık parlaklıkla ekranı görmemiz zor olsa da kapalı ortamlarda bunu yapmamız şarjımızın ömrünü birazda olsa uzatır. Sosyal medya bildirimlerini kapatmak, varsa telefonunuzun tasarruf moduna almak ve tuş kilidini kapatıp ekranı karartmak da bu yollardandır.

Ayrıca şarj uzatma programları bulunmaktadır. Onlardan da faydalanabiliriz. Acil durumlarda ve çok az şarjımız kaldığında telefonu uçak moduna almak acil aramalar için çok faydalı olacaktır. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuzda birazda olsa faydalı olacaktır. Sevgiyle kalın...
 
Üst