Trafikte neden dikkatli olunmalı

#1
Trafik tamamen ulaşım için kullanmış olduğumuz karayolu olmaktadır. Trafiğe çıktığınız andan itibaren yapacak olduğunuz bir yanlış bu sizin canınızdan olmanıza,ciddi yaralanmalar veya başka bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olabilirsiniz. Mutlaka trafiğe çıkarken görmüş olduğunuz kurallar levhalarına uymanız ve trafik işaretlerinin yanı sıra mutlaka dikkatli olmanız gerekmektedir. Siz kurallar uysanız dahi karşınızdaki insanın kurallara uymayışı demek kaza anlamına gelmektedir.

Trafikte sadece kendinizi değil yanınızdakileri olsun karşı taraftaki insanları olsun mutlaka düşünmeniz gerekmektedir.Trafikte yapılacak bir yanlış ömür boyu pişmanlık duymanıza neden olacaktır.Trafikte ister yaya olsun ister sürücü olsun herkes kendi sorumluluklarını bilerek hareket etmek zorundadır.Kurallar daima insanoğlunun pişman olmasını önlemek için var ve uygulanmaktadır.Trafikte yapacak olduğunuz en ufak bir hata onu ömür boyu unutamayacak hale gelmeniz neden olabilmektedir.Trafik üzerinde doğru ve düzgün bir şekilde hareket edilmesi çok önemlidir.Arabanın içerisinde kendiniz güven de hissedebilirsiniz ama öyle bir şey söz konusu olamaz öyle bir sorumluluk yoktur.Yapılacak ufak bir kaza dahi olsa yargılanır pişmanlığını çekeriz.

Özellikle ülkemiz trafiğiniz de inanılmaz dikkatli olunmalıdır.Araba kullananlar bilir ki eğer siz kullanmıyorsanız kullananlara sormanızı tavsiye ederiz.Yurdumuzda ne kırmızı dinleyen ne ceza dinleyen sürücüler vardır.Kurallara uyulmamakta ki ne kadar yaptırım uygulansa dahi yine aynı şeyleri tekrarlamaktadır.Kendilerini düzeltmek yerine hatalarına devam etmektedir.Trafikte dikkatli araba sürülmeli karşınızdakiler dikkatsiz ise siz onlara da dikkat etmelisinizdir ki pişmanlık yaşamayınız.
 
Üst