Türkiye'de En Çok Kullanılan Ulaşım Araçları

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Türkiye'de En Çok Tercih Edilen Yolcu Taşıtları Nelerdir?

Ülkemizde bir yerden bir yere gidileceği zaman en basiti ile bir otobüse veya dolmuşa binme gereği duyarız ve buda bir ulaşım yolu olarak karşımıza çıkmaktadır.Yurdumuzda en çok tercih edilen taşımacıklar ise otobüs,minibüs ve kişisel otomobillerimiz olmaktadır.Bununla beraber en çok kara üzerinde hareket eden vasıtalar oldukça tercih sebebidir.

Peki bizler neden kara yolunu tercih etmekteyiz bu konuya da kısaca bir değinecek olursak tamamen duygusal olarak söyleyebilir yani kara yolu ulaşımı diğer taşımacıklıklara göre ucuz olması nedeni ile sık tercih edilmektedir.

Kara yolunun diğer bir tercih nedeni de ise oldukça esnek bir yapıya sahip olup kara yolunun gitmedi Türkiye'nin bir noktası yok diyebiliriz. Fakat hava ve deniz yolu seçildiğinde ülkemizin her noktasına uçuş veya deniz yolu yoktur bu sınırlı olması dolayısıyla fiyatlarınında yükseklere çıkmasına neden olmaktadır.Ülkemizde kara yolu her zaman ki gibi oldukça yaygın kullanılmaya oldukça uzun senelerce devam edeceğe benzemektedir.

 

Son Konular

Üst