Whats-Up Kişi Nasıl Engellenir?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Whats-Up Kişi Nasıl Engellenir?

Whats app uygulaması akıllı telefon kullanıcılarının mesajlaşmak adına oldukça sık kullandığı bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Gün geçtikçe yeni özellikler eklenen bu uygulamada kullanıcıların rahatı düşünülerek kişi engelleme seçeneği de bulunmaktadır. Size mesaj atmasını istemediğiniz ya da profil resminizi görmesinden, durumunuzu okumasından rahatsız olduğunuz kişiler varsa bu seçenek sayesinde bu kişileri rahatça hayatınızdan uzamalaştırmanız mümkündür.

Peki, Whatsapp uygulamasında kişi engellenmesi nasıl yapılır?

Kişi engellenmesi kişinin telefon rehberinize kayıtlı olup olmamasına göre iki şekilde yapılmaktadır.

Engellemek istenilen kişi eğer telefon rehberinizde kayıtlı değilse bu kişi size uygulamadan mesaj gönderdiğinde mesajı açtığınızda mesajın hemen üst satırında "ekle" ve "engelle" seçenekleri çıkmaktadır. Bu seçeneklerden "engelle" yi seçerek kişi engellenebilir.

Eğer engellenmek istenen kişi telefon rehberinizde kayıtlı ise uygulamanın rehberine girerek kişiyle konuşma yapılacakmış gibi sohbet sayfası açılır. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde "üst üste üç nokta" şeklinde görülen sembol tıklanır. Açılan menü sayfasının en altında "diğer" yazılı seçenek seçilir. Yeni açılan sayfadan ise "engelle" seçeneği seçilerek kişinin size bu uygulamadan mesaj göndermesi engellenebilir.
 
Üst