Windows 8 Bilgisayarı Nasıl Windows 7 Yüklerim?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Windows 8 Nasıl Windows 7 Geri Yüklenir?

Microsoft firmasının yeni nesil işletim sistemlerinden birisi olan Windows 8 oldukça değişik arayüzü ve kullanımı ile kullanıcılarına sunulmuştur.Bir çok kişi beğenmezken bazı kullanıcılar işe işlevli ve güzel bir sistem ile karşılaşmıştır.Peki Windows 8 yüklü olan bilgisayarı nasıl Windows 7 'ye çeviririz diye düşünüyorsanız sizlere kısaca nasıl yapacağınız anlatmak isteriz.

Burada elinizde olması gereken tek şey Windows 7 işletim sistemine ait alan DVD gerekli olmaktadır ki format işlemimizi başlatalım.Yapmanız gereken Windows 7 DVD'sini bilgisayarınızın sürücüsüne koyarak format işlemine başlamanız olacaktır.Eğer Windows 7 DVD'siini taktınız ve bilgisayarım görmüyor format atamıyorum diyorsanız bunun ayarlarını bilgisayarınızdaki bios'undaki ayarlar ile yapılmalıdır bu işlemi yapabilmeniz için bilgisayarınızı yeniden başlatın ve siyah ekranda iken F2 veya Del tuşlarına basarak bios ayarlarınıza girin ve yukarıdaki sekmelerden Boot menüsüne girin ve aşağıdaki resimdeki gibi ayarlarınızı yapıp kaydedin.Unutmayın bilgisayarlarınızın boot menüleri farklı olabilir fakat ufak bir araştırma ile aşağıdaki boot menüsüne ulaşabilirsiniz.

Bu boot menüsünde yapmanız gereken ilk sıraya DVD sürücünüzü getirmek ve kaydedim çıkmanız yeterli olacaktır.

İki farklı bios resmi ve boot menüleri;

Son düzenleme: