YENİ MAZDA 6, SKYACTİV, MAZDA

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
YENİ MAZDA 6, SKYACTİV, MAZDA

Mazda 6, sedan ve station wagon gövde modelleriyle 2013 te Türkiye’de alıcılarıyla buluşacaktır. Yeni Mazda 6 serisinin en yeni modeli olup araç tasarımında farklı tarz kullanılmıştır.

Yeni Mazda 6 sedan en yeni modeli olup Skyactiv teknolojisine sahiptir. Skyactiv-D dizel motoru standart ve yüksek olmak üzere iki farklı güç versiyonuna sahiptir. Aracı üretenler bununla yetinmeyip kişilerin isteğine göre Skyactiv-G 2.0 ve Skyactiv-G 2.5 direkt enjeksiyonlu benzinli motorlarda bulunmaktadır.
Mazda 6, sedan ve station wagon gövde modelleriyle 2013 te Türkiye’de alıcılarıyla buluşacaktır. Yeni Mazda 6 serisinin en yeni modeli olup araç tasarımında farklı tarz kullanılmıştır. Araç ta dikkat edilecek diğer bir özellikte en gelişmiş teknolojiye sahip olmasıdır. Yeni Mazda 6 modelinde kullanılan yeni bir özellik de fren enerji yenileme sistemi diye bilinen i-ELOOP sistemidir. Araçta bulunan diğer bir özellik ise şeritte kalma asistanı, yokuş kalkış yardımcısı, kör nokta uyarıcısı ve acil durum frenleme sistemi de bu araçta bulunmaktadır. Aracın dış tasarımında kullanılan eğimli tavan çizgisi, LED farlar ve şişkin çamurluklarla araca çok estetik bir güzellik katmıştır. Ayrıca araçta kullanılan metalik aksanlar ve gösterge panelindeki ekranın büyüklüğü de araç kullanırken sürücü açısından çok faydalıdır. Araçta olan diğer bir özellik ise dingil mesafesinin 2.830 mm olması arka koltukta oturanlara geniş bir alan sağlamaktadır.
Yeni Mazda 6 piyasaya 2012’in sonlarında çıması tahmin ediliyor. İlk olarak Japonya ve Avrupa’da hayranlarının karşısına çıkacaktır. Daha sonra Amerikan pazarlarına çıkacak ve bunu diğer pazarlar takip edecektir.

 
Son düzenleme:

Son Konular

Üst