Yüzmeyi Kendime Başıma Nasıl Öğrenirim

#1
Yüzme ülkemizde net olarak öğrenilmesi gerekli olan bir spor olarak ta görebiliriz. Asıl olarak ülkemizin dört tarafı sular ile kaplı olmaktadır ve ülkemizde her yaz yüzlerce kişinin boğulma haberlerini okumaktayız. Bu oldukça üzücü bir durum olmaktadır.Asıl bizler yüzmeyi süper bilen insanlar olmalıyız ki aksine hiç bir spor dalında yüzme sporu yoktur.

Hepimizin aile bireylerinde illa birden fazla kişi yüzmeyi bilmemektedir bunun nedeni boğulacağım korkusu veya öğretilmemesidir.Yüzme önemli bir gereksinimdir.Yaz aylarında çok vatandaşımı boğulduğu için kaybetmekteyiz.Denizlerimizde de Karadeniz biraz tehlikeli olmaktadır.Akıntılar ve derinlikleri ile bilmediğiniz denize girmemeniz önemle rica olunur.

Yüzmeyi düşünen vatandaşlarımız veya kardeşlerimiz için böyle bir şey tek başlarına yapmamaları gerektiğini önemle tavsiye ederiz.

Alacağınız bir, iki haftalık eğitim sonra yüzmeyi öğrenebilirsiniz.Deniz veya su şakaya gelmemektedir.Yüzme bilmeyen binlerce vatandaşımız her yaz hayatlarını kaybetmektedirler.Yüzme öğrenmeyi ciddi anlamda istiyorsanız o zaman açılan kurslarına gidin veya iyi bilen bir kişi ile deniz kenarında veya havuzlarda öğrenebilirsiniz.Yüzmenize tek engelin ne olduğunu söylemek gerekirse sadece paniğiniz olmaktadır.

Eğer illa deneyeceğim diyorsanız kenarda kesinlikle yanınızda yüzmeyi bilen biri olmalıdır.Bu şekilde kendinizi yüzmeye alıştırabilirsiniz.Fakat tavsiyemiz bir eğitmen tarafından yüzmeyi öğrenmenizdir.Yurddışında okullar yüzme dersleri özel olarak verilmektedir. Giderler havuzlara daha küçük yaşta yüzmeyi çocuklara öğretirler aslında en mantıklı en güzel olanı da budur fakat ülkemizde böyle bir dersin gelmesi henüz hayal gibi görünüyor.
 
Üst